محصولات

کرم
نام تجاری :کلوبتازول مدیفارم 0/05 درصد
نام ژنریک :کلوبتازول پروپیونات
کرم و پماد موضعی
طبقه‌بندی درمانی : ضد التهاب کورتیکواسترونیدی
مکانیسم اثر :

کورتیکو استرونیدها با عبور از غشاهای سلولی با گیرنده های اهتصاصی سیتوپلاسمی ترکیب و وارد هسته شده و پس از اتصال به DNA موجب تحریک رونویسی mRNA و به دنبال آن القای آنزیمهای مهاری مانند فسفولیپاز A و در نهایت کاهش تشکیل آزادسازی و فعالیت واسطه های التهابی می گردند.


موارد مصرف :

این داروها در تسکین التهاب و خارش ناشی از درماتوزها مانند درماتیت تماسی، درماتیت ناشی از آلرژی، انواع اگزما، بیماری التهابی لیکن پلان، نورو درماتیت موضعی، واکنش های ناشی از گزش حشرات و بندپایان،سوختگیهای درجه (1) و (2) و آفتاب سوختگیها، درمان کمکی و یا جایگزین در پسوریازیس، درماتیت سبورتیک، راش شدید، لوپوس اریتما توز مزمن و آلوپسی آزه آتا بکار می روند.

مصرف در دوران بارداری و شیردهی :

این دارو در ردهC بارداری قرار دارد و مطالعات کافی مبنی بر ترشح آن در شیر مادر وجود ندارد. لذا قبل از مصرف دارو در دوران بارداری و شیردهی با پزشک معالج مشورت کنید.

عوارض جانبی شایع :

عوارض سیستمیک، در صورت مصرف طولانی دارو به علت جذب سیستمیک، تضعیف محور هیپوتالاموس هیپوفیز غده آدرنال، سندرم کوشینگ، افزایش قند خون و پیدایش قند در ادرار ممکن است بروز نماید.

عوارض پوستی: درماتیت تماسی آلرژیک با علائم سوزش و خارش و خشکی پوست، کورک،تاول، بی حسی در انگشتان، پوسچول، پورپورا، آتروفی پوست و عفونت ثانویه پوست.

در حال حاضر ویدئوی ثبت نشده ...

فرم ثبت نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد این محصول از طریق فرم زیر برای ما ارسال نمائید

نظرات شما

جستجوی محصول